Vítejte na stránkách o BJD panenkách

Občas i kytičkách a nějakého tvořeníčka

Flora Olomouc 22.4.2016

24. dubna 2016 v 11:57 |  Nejen Orchideje - kytičky pro radost
Kulatých 700 let nás letos dělí od narození jednoho z nejpopulárnějších a zároveň nejvýznamnějších českých panovníků historie - krále a císaře Karla IV. Právě toto výročí si vetkla do vínku jarní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc 2016. Již 37. ročník nejstarší a také nejproslulejší výstavnické akce svého druhu v České republice se koná od 21. do 24. dubna v parkovém areálu a pavilonech Výstaviště Flora Olomouc ve Smetanových sadech.

"Ústřední expozice výstavy nese název Karel IV. - Otec vlasti a návštěvníkům připomíná pomocí symboliky nesčíslného množství barev, tvarů a vůní sedmisté výročí narození tohoto významného státníka a panovníka z rodu Lucemburků, jenž české země přetvořil v kvetoucí zahradu Evropy vrcholného středověku," Hlavní pavilon A tak pomocí postav a hudby z oblíbeného muzikálu Noc na Karlštejně představuje vladaře i dobu, ve které žil. Nechybí ani stylizované nádvoří či reprezentační sál s červeným kobercem, pódium s trůnem a královskou korunou, alchymistická laboratoř, klenotnice s korunovačními klenoty, obrazárna s výstavkou soutěžních prací nebo zbrojnice s krčmou, kde si mohou návštěvníci odpočinout a ochutnat různá vína. V krčmě a také ještě v cukrárně je obsluha oděna stylově do dobových krojů.

Součástí výstavy je opět i veletrh drobné zahradní mechanizace a oblíbené Jarní zahradnické trhy. Na zahrádkáře, kutily či chalupáře čeká pestrá nabídka květin, zeleniny, semen, okrasných rostlin,

Po dobu výstavy jsou rovněž otevřeny sbírkové skleníky s exotickou květenou.

Celkový pohled na pavilon Apavilon A je vždycky moc krásný :-)

pavilon věnovaný bonsajímtropický pavilon se skleníky

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ennie Ennie | Web | 24. dubna 2016 v 12:01 | Reagovat

Musí to tam být super :).

2 Růža Růža | E-mail | Web | 25. dubna 2016 v 14:14 | Reagovat

Tolik krásných kytiček, myslím, že každý si tam najde to svoje, co má nejvíc rád.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama